МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 2
Під обробкою: 19

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Технічні характеристики

Одеський порт - один з найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну, розташований у північно-західній частині Чорного моря на перетині торгових шляхів Сходу і Заходу, що склалися історично. Площа території: 141 гектар. Кількість причалів: 54. Довжина причальної лінії: більше 9000 м. Порт здатен приймати та обслуговувати судна довжиною до 330 м. З 2013 року управління технічною інфраструктурою та виробничими процесами в порту здійснює Одеська філія ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ», адміністрація Одеського морського порту).

 

2020012701 

 

На сьогоднішній день пропускна спроможність порту складає 50 млн. тонн вантажів (25 млн. т. сухих та 25 млн. т. наливних) у експортному, імпортному та транзитному сполученні. Приймаються до перевалки наступні види вантажів: нафта і нафтопродукти наливом, зріджений газ, тропічні і рослинні масла, технічні масла, контейнери всіх типів і розмірів, кольорові і чорні метали, руда, чавун, цукор-сирець навалом, зернові насипом, швидкопсувні вантажі в тарі, різні вантажі в мішках, ящиках, пакетах, біг-бегах і укрупнені вантажні одиниці, автотранспорт. Виняток становлять вантажі, потенційно небезпечні для навколишнього середовища.

 

2020012702

 

На території порту функціонують 17 виробничо-перевантажувальних комплексів (терміналів): 7 універсальних, 4 зернових, 2 контейнерних, 2 олійних, 1 нафтогазовий, 1 рефрижераторний. Терміналами управляють приватні стивідорні компанії у статусі портових операторів.

 

2020012703

 

Максимальна спроможність порту з переробки зернових вантажів складає 13 млн./т. на рік. Перевалка зернових культур здійснюється на 8 терміналах. На території підприємства функціонують 5 елеваторів і 3 склади напольного зберігання, загальним обсягом одночасного зберігання 815 тисяч тонн.

 

2020012704

 

Контейнерні термінали порту розраховані на перевантаження понад 900 000 TEU на рік.

 

2020012705

 

Пасажирський комплекс порту – один з найбільших на Чорному морі і налаштований на прийом і обслуговування до 4 млн. туристів на рік.

 

2020012706

 

Розвинена транспортна інфраструктура дозволяє доставляти вантажі в порт автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом. Для забезпечення високої продуктивності порту з обробки контейнерів створений і розвивається «Сухий порт» і спеціальний шляхопровід, що дозволяє вантажному автотранспорту заїжджати в порт, минаючи автодороги міста і чекати заїзду на спеціально обладнаному майданчику у «Сухому порту».

 

2020012707

 

Сучасний Одеський порт являє собою конгломерат суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на засадах державно-приватного партнерства. Понад 400 пов’язаних з портом компаній малого і середнього бізнесу надають широкий спектр послуг з перевалки, транспортування та експедирування вантажів, обслуговування флоту, утилізації відходів, благоустрою території та інш. Державні і приватні компанії порту дбають про захист навколишнього середовища, інвестують значні кошти у впровадження дружніх до екології та енергозберігаючих технологій. Взаємовідносини адміністрації порту з компаніями-партнерами побудовані на принципах відкритості і прозорості. Корпоративна стратегія підприємства спрямована на утримання конкурентних позицій на чорноморському ринку портових послуг, максимальне наповнення державного бюджету та створення нових робочих місць.

 

2020012708