МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 5
Під обробкою: 14

ship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-uae-procurement-ocsp-ua

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

archival-photos-ukr

Авторизація

Технічні характеристики

Одеський порт - один з найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну, розташований у північно-західній частині Чорного моря на перетині торгових шляхів Сходу і Заходу, що склалися історично. Порт є лідером за обсягами перевалки вантажів серед портів України і найкрупнішим пасажирським портом на Чорному морі.

 

0001

 

Загальне управління портом і контроль за судноплавством в акваторії Одеського порту здійснює Державне підприємство «Одеський морський торговельний порт» (скорочено ДП «Одеський морський торговельний порт» або ДП «ОМТП»).

 

Географічні координати: широта - 46°32'N, довгота - 30°54'Е. Площа території: 205,72 гектар. Кількість причалів: 55. Протяжність причальної лінії: більше 10200 м. Максимальні параметри суден, що приймаються: довжина - до 330 м, ширина – до 40 м, осадка - до 13,0 м.

 

0002

 

Технічні можливості порту дозволяють перевантажувати більше 25 млн. тонн сухих і 25 млн. тонн наливних вантажів щорічно. Контейнерні термінали розраховані на перевантаження більше 900 000 TEU на рік. Пасажирський комплекс здатний обслужити до 4 млн. туристів на рік.

 

Приймаються для перевалки наступні види вантажів: нафта і нафтопродукти наливом, зріджений газ, тропічні й рослинні масла, технічні масла, контейнери всіх типів та розмірів, кольорові й чорні метали, руда, чавун, цукор-сирець навалом, зернові насипом, швидкопсувні вантажі в тарі, різні вантажі в мішках, ящиках, пакетах, біг-бегах і укрупнених вантажних одиниць, автотранспорт. Виняток становлять вантажі, потенційно небезпечні для навколишнього середовища.

 

На території порту розташовані: вісім виробничо-перевантажувальних комплексів з переробки сухих вантажів, пасажирський комплекс, нафтовий і два контейнерні термінали, комплекси з перевалки рослинних і технічних масел, є спеціалізовані причали для прийому ро-ро суден, перевалки зернових вантажів.

 

На території Карантинного молу діє вільна (спеціальна) економічна зона "Порто-Франко".

 

Розвинена транспортна інфраструктура дозволяє доставляти вантажі в порт автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом. Для забезпечення високої продуктивності порту з обробки контейнерів створений і розвивається «Сухий порт» і спеціальний шляхопровід, що дозволяє вантажному автотранспорту заїжджати в порт минаючи автодороги міста і чекати заїзду на спеціально обладнаній площі «Сухого порту».

 

0003

 

Сучасний порт є формою державно-приватного партнерства, в якій беруть участь більше 400 компаній малого та середнього бізнесу, які виконують широкий спектр портових послуг.

 

У ДП «ОМТП» і на стивідорних компаніях налічується понад 8 тисяч робочих місць і ще близько 100 тисяч робочих місць у приватних і державних структурах, робота яких прямо або побічно пов'язана з діяльністю порту. Економіка міста і регіону тісно пов'язана з роботою Одеського порту, як могутнього торгово-транспортного вузла, біля якого зосереджена велика кількість експедиторів, автотранспортних підприємств, морських агентств, підприємств оптової торгівлі, будівництва та інших.

 

Послуги з перевалки вантажів надають компанії недержавної форми власності:

- Дочірнє підприємство «ГПК-Україна» компанії «ГПК Гамбург Порт Консалтинг ГМБХ»;

- ТОВ «Металзюкрейн Корп. Лтд»;

- ТОВ «Новолог»;

- ТОВ «Новотех-Термінал»;

- ТОВ «Бруклін-Київ»;

- ТОВ «УНСК»;

- ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл»;

- Дочірнє підприємство «Пріста-Ойл Україна»;

- ТОВ «Одеський портовий виробничо-перевалочний комплекс»;

- ТОВ «Бруклін-Київ Порт»;

- Приватне акціонерне товариство з іноземними інвестиціями «Сінтез-Ойл».

 

Власними силами порт здійснює:

- забезпечення посадки-висадки пасажирів на морському вокзалі;

- обслуговування вантажних і пасажирських суден власним службово-допоміжним флотом;

- ремонт суден;

- бункерування суден водою біля причалів і на рейді;

- стафірування і розстафірування контейнерів;

- прийом з суден льяльних, баластних вод і сміття;

- надання концертно-виставкового та інших залів морського пасажирського комплексу для проведення виставок, конференцій, концертів та інших заходів;

- інші види діяльності.